SlavCon 2012

 

Ďakujeme Vám za skvelý víkend a fantastickú atmosféru na SlavCone 2012! Iuventu sme spolu s Vami na jeden víkend premenili na čarovné miesto.

 Víťaz literárnej súťaže Sieň ohňa na slávnostnom večernom programe Na šiesty ročník nášho festivalu, ktorý sa uskutočnil 13.-15. apríla, prišlo spolu 650 návštevníkov, účinkujúcich, prednášajúcich a hostí, ktorí nám pomohli pripraviť množstvo zaujímavého programu. Brány do iných svetov sme otvorili v piatok poobede, návštevníci však najprv museli zdolať prekážku v podobe 99 schodov pred Iuventou. V atmosférickom Malom divadle ste po oficiálnom otvorení SlavConu spojeného s vystúpením elfského barda Laega Mortemira mali možnosť vypočuť si rozprávanie Ďura Červenáka o Slovanoch, Vikingoch a jeho knižkách najmä o Černokňažníkovi. Nasledovalo "scénické" čítanie pripravovaného dielu zo série JFK v podaní jej tvorcov - Jiřího Walkra Procházky, Lucie Droppovej a Kláry Smolíkovej. Najmä mladší návštevníci sa v piatok tešili na Triediacu ceremóniu, ktorou začal originálny programový blok Víkend na Rokforte. Program pokračoval až do neskorých hodín, napríklad prednáškou Petry Neomillnerovej o svojej literárnej upírke Tine či rekapituláciou sci-fi filmov roku 2011 Sama Peťovského.

V sobotu sa okrem programových línii naplno rozbehol Víkend na Rokforte, aj aktivity na Lúke, kde ste mohli nájsť tábor OZ Schatmansdorf Častá s lukostreleckou strelnicou alebo Templárov z hradu Bagras, vďaka ktorým ste sa mohli dozvedieť čo-to o umení s mečom - či už si to v turnaji s bezpečnými obaľovanými zbraňami vyskúšať na vlastnej koži, alebo si pozrieť ich vystúpenie. V programe sa objavili prednášky Františky Vrbenskej, Ondreja Herca či Martina D. Antonína. Tak ako počas celého víkendu, návštevníci trávili veľa času aj nad šálkou čaju v Čajovni u Veselého slona, v herni so spoločenskými hrami od iHRYska alebo obzeraním stánkov. Večer sa počas vyhlasovania výsledkov súťaží predviedli šermiari, brušná tanečnica Aini, kungfista Anor, tanečníci zo skupiny Festum Aeternum a po tombole sme sa tešili na koncert Vrbovských vŕb a ohňovú show. Duo Let Them FLy rozhodne splnilo očakávania a z ohňovky sme boli nadšení.

Nedeľa býva na takýchto akciách zväčša oddychová. Lenže my sme ju tento rok naplnili kvalitným programom a nikomu sa nechcelo odchádzať. Okrem množstva dobrých prednášok sa konal lukostrelecký turnaj od OZ Schatmansdorf, v ktorom víťaz získal krásny staromaďarský luk. Potteráci sa zatiaľ vybláznili na metlobalových zápasoch. Napínavé finále, do ktorého sa prebojovali Chrabromil a Slizolin, pomohlo rozhodnúť výsledok celého Víkendu - Slizolin dosiahol najvyšší počet bodov za účasť na vyučovaní, vypĺňanie tajničiek, hľadanie hesiel po celom areáli SlavConu a samozrejme za kvalitnú športovú reprezentáciu. Potom nám už ale neostávalo nič iné než sa pomaly začať lúčiť a upratovať. Z celého víkendu sme si však odniesli skvelý pocit a zhodli sme sa, že pravdepodobne ideme do organizácie ďalšieho ročníka. Veď apríl by bol bez SlavConu strašne prázdny, nemyslíte?

Plagát na stiahnutie

Program

Pozvánky

Reporty z akcie

Video

Fotografie

Za pomoc a podporu v roku 2012 ďakujeme:

festivaly.sk Jupiter - magazín o fantastike http://www.fantasyobchod.cz/ FanBase Tuli Fenix Games