Lívia Hlavačková

Lekárka, spisovateľka

Autorka fantasy série Gwind (1. časť: Nezabiješ?, 2. časť: Sama za seba, 3. časť: Nechcená kráľovná). Na literárnu scénu vstúpila v roku 2006 víťazstvom v súťaži O nejlepší fantasy, vyhrala však aj Cenu Fantázie a dobre sa jej darilo aj v iných súťažiach.

V "civilnom" živote sa živí medicínou, pracuje vo firme zameranej na klinický výskum liekov, i keď pôvodne začínala na patológii. Na conoch je známa najmá prednáškami s medicínskou tématikou.
Na conoch prednáša >15 rokov a SlavCon bol prvý slovenský con, na ktorom kedy prednášala.

Program

2023

Underground - Prednáška - sobota 10:00 (1 hod. 30 min.) -
TARDIS

Rady, tipy a skúsenosti nazbierané nielen samoštúdiom o prednášaní, ale najmä prednášaním (>15 rokov) v slovenčine, v angličtine, na konferenciách, na conoch, firemných akciách, naživo, online, hybridne, pre mini publikum a aj veľkú, napratanú sálu, a dokonca aj na TEDx konferencii.

2022

Underground - Prednáška - sobota 11:00 (50 min.)

Moderní šarlatáni používajú sofistikovanejšie postupy než tí starí. Mnohí vlastne ani nevedia, čo činia. Pozrieme sa, ako ich spoznať, aké sú ich najčastejšie triky a aké varovné príznaky by mali prinajmenšom prebudiť vašu ostražitosť.

2021

Underground - Prednáška - sobota 12:00 (2 hod.) -
Science

Keď kedysi dávno starý bylinkár v tmavom lese navaril tajomný elixír a otrávil ním pol dediny... druhá polovica ho zlynčovala a bolo po probléme. Potom ale niekto dostal úspešný nápad vyrábať lieky hromadne a predať ich do šíreho sveta.