Programové línie

Na SlavCone nájdete program zaradený do programových línií a k tomu všetkému množstvo sprievodného programu:

História - Historická línia sa zameriava na všetky obdobia dejín, zvyky našich predkov, kultúru či mytológiu. Chceme vám pútavým, zrozumiteľným, ale zároveň odborným spôsobom priblížiť rôzne éry našej histórie a ich zaujímavosti. Nebojte sa, nie je to len pre suchárov, spomeňte si na Indianu Jonesa!

Fantasy - Vo fantasy línii nájdete všetky klasiky aj novinky žánru, od jej tradičných elementov a klišé až po moderné mestské fantasy či magický realizmus. Prednášky, ktoré vás prilákajú ku novej knihe, ságe či svetu, ale aj zanietené diskusie, zachádzajúce do najmenších detailov. Hobit a Pán prsteňov, Hra o tróny, Malazská kniha padlých, Narnia, draky, výpravy do neznáma a krásne princezné.

Horor - Línia, ktorá nie je len o strachu. Najnovšie fenomény hororu vo filme, v televízii alebo v literatúre nie len zo sveta, ale aj z nášho regiónu, nájdete v týchto prednáškach a premietaniach.

Sci-fi - Vedecko-fantastická zmes toho najlepšieho, čo ponúka súčasná scéna. Science fiction vo všetkých svojich formách a skupenstvách, filmovej, seriálovej, knižnej, od retro sci-fi až po moderné technológie v našom svete, od policajných búdok až po pohon na nepravdepodobnosť.

Hry - Hry nie sú len pre deti! U nás nájdete všetky druhy hier, od doskových a spoločenských hier, cez počítačové až po hry v role naživo. Chcete sa zahrať, alebo sa dozvedieť o tom, ako sa hry tvoria a vyrábajú? Chceli by ste si skúsiť larp, alebo radi hráte Dračí doupě a iné RPG hry? Toto je línia pre vás.

Underground - Mix filmov, seriálov, komixov, cestovania, všetkého, čo milujete, a chceli by ste počuť a vidieť na SlavCone, ale nezapadá to celkom do tradičnejších línií. Sherlock Holmes, Big Bang Theory, Avengers, fenomén vloggerov a youtube, Walking Dead, upíri, Glee, sociálne siete a mánie, steampunk - skrátka celý váš svet v jednej línii.

Literárna línia - Literárna línia sa venuje súčasným spisovateľom fantastickej literatúry na domácej scéne, mladým nádejným autorom, ako aj fanúšikom kníh a dobrého čítania. V programe nájdete aj besedy s autormi slovenskej a českej fantastiky, autogramiády, predstavenie nových literárnych diel, workshopy písania či prezentácie e-kníh a časopisov.

Workshopy - Workshopy sú tu pre všetkých, ktorí si radi niečo vyskúšajú na vlastnej koži. Môžete si s nami zatancovať či zacvičiť, prípadne sa naučiť háčkovať alebo tkať. Alebo skúsiť čokoľvek iné, čo nájdete v našej ponuke.

Víkend na Rokforte - Staňte sa na víkend študentom Rokfortskej strednej školy čarodejníckej. Nechajte sa zaradiť do fakulty, zúčastnite sa (alebo ulejte sa z) vyučovania, zbierajte body a vyhrávajte súťaže a výzvy.

Sprievodný program - Neoddeliteľnou súčasťou nášho festivalu sú vystúpenia historického šermu, bojových umení, tancov či ohňovej show, tématických kapiel, na ktorých sa vytancujete do sýtosti, ale aj lukostrelecká strelnica alebo aréna s tréningovými mečmi. Na SlavCone nájdete herňu so spoločenskými hrami a ochotnými asistentmi, ktorí vás do pravidiel akejkoľvek hry ochotne zasvätia, alebo čajovňu, kde si oddýchnete. Môžete si vyskúšať vlastnú myseľ pri šifrovačke, alebo sa zastaviť v jednom z našich stánkov so všetkým, po čom len srdce fanúšika túži.

Na našej webovej stránke používame cookies na podporu technických funkcií, ktoré zlepšujú zážitok z používania stránky.

Používame aj analytiky.