SlavCon 2018

Dvanásty ročník SlavConu sa konal 4. – 6. mája 2018 opäť v Dome Kultúry Dúbravka vďaka spolupráci s Mestskou časťou Bratislava-Dúbravka.

Téma „Na vlnách a pod vlnami“ priniesla fantastické prednášky o pirátoch, vodnej mytológii u Tolkiena aj v komiksovom univerze. Na festivale ste mohli ako každý rok stretnúť mnoho spisovateľov, ako napríklad Františku Vrbenskú, Petrou Neomillnerovú, Ondreja Herca, Leonarda Medeka, Valentína Sedilekovú a Silviu Zeumerovú. Začínajúci autor a známy stand up komik Martin Hattala u nás s plnou parádou pokrstil knižku Whisky, krv a striebro. Zákulisie tvorby filmov a špeciálnych efektov nám poodhalil Jakub Krajčovič v online rozhovore s Ľubošom.

Piatkový večer zaklincovala stand up show Comedy Dungeon. Na SlavCon sa vrátila aj hororová línia na čele s Petrom Konečným a jeho Nocou najsilnejších hororových filmov, s premietaniami filmov a diskusiami s tvorcami. V sobotu večer ste si vypočuli kapelu Corr a v tradičnej ohňovej show tentokrát zahviezdili Dreamdancers.

Navštívilo nás spolu 750 fantastických bytostí a vytvorili ste skvelú atmosféru, z ktorej bolo škoda sa v nedeľu večer vynoriť do reality! Do organizácie SlavConu 2018 sa zapojilo po našej výzve mnoho nových skvelých ľudí a veľa z vás nám ponúklo pomoc a podporu na všetkých frontoch. Za to srdečne ďakujeme a na SlavCone 2019 makáme naplno s množstvom nových nápadov!

Ešte raz ďakujeme za skvelú účasť a vidíme sa na ďalšom ročníku festivalu.
Váš organizačný tím