Víkend na Rokforte

Víkend na Rokforte sa vracia už po šiesty raz. Spolu s ostatnými časťami SlavConu sa bude odohrávať pod hviezdnou oblohou, no zároveň sa bude zaoberať aj čarovnými tvormi.

Hneď na začiatku programu sa budete môcť pridať k svojim spolužiakom do vašej obľúbenej fakulty a počas celého víkendu pre ňu zbierať body. Ide o veľa - v nedeľu sa súťaž o medzifakultný pohár vyhodnotí a na víťazov čaká sláva a radostné ovácie. Body pre fakultu získate jednoducho - stačí byť aktívnym účastníkom na programe, súťažiť v drobných úlohách alebo sa jednoducho kamarátiť s prefektmi.

V rámci vyučovania na vás čaká niekoľko zaujímavých hodín. Pripravujeme nočné pozorovanie hviezd v podobe astronómie alebo workshop výroby vlastnej galaxie do vrecka. Svoje vedomosti o magických tvoroch budete môcť predviesť vo fantastickom kvíze a samozrejme, nebude chýbať ani metlobalová hodinka. Pressburg Phantoms, bratislavský tím, pripraví zaujímavé aktivity a budete sa môcť priučiť aspoň muklovskej podobe metlobalu.

Na SlavCon takisto zavíta Rita Skeetová, ktorá sa bude inkognito pohybovať medzi návštevníkmi. Zistíte to veľmi jednoducho - keďže bude mať oči na stopkách, con budú obiehať špeciálne vydania jej stĺpčeka z Denného proroka. Budú v ňom klebety, no možno aj pravdivé informácie, ale pri Rite jeden čarodejník nikdy nevie. V sobotu pripravujeme spolu so stálym partnerom Jelly Belly aj ochutnávku fazuliek každej chuti, ktorú by ste rozhodne nemali vynechať.

Víkend na Rokforte je jedinečná príležitosť zoznámiť sa s fanúšikmi Harryho Pottera v rôznych vekových kategóriách a zažiť dobrodružstvá,o ktorých ste v knihách toľko čítali. Pre pravidelný prísun informácií sledujte program SlavConu 2017, kde budú pravidelne pribúdať príspevky do programu. Tešíme sa na vás!

 

Na našej webovej stránke používame cookies na podporu technických funkcií, ktoré zlepšujú zážitok z používania stránky.

Používame aj analytiky.