Základné info

SlavCon 2018 (4. - 6. máj 2018) je dvanásty ročník trojdňového festivalu s pestrým programom - od fanúšikov pre fanúšikov - avšak medzi fanúšikov sa nám zaradili aj rôzni autori českej a slovenskej fantastiky, ktorí sa k nám rok čo rok vracajú aby u nás spravili prednášku, krst najnovšej knihy či si podebatovali :-)

SlavCon je obľúbený hlavne u fanúšikov literatúry, filmu, seriálov, hier, histórie a výtvarného umenia. Či máte radi Star Wars alebo Tolkiena, nebudete sami. A ak si chcete oprášiť kostým Darth Vadera, na rozdiel od práce či školy, tu sa vám nikto nebude čudovať.

Okrem programu v podobe prednášok, diskusií a workshopov ponúkame aj sprievodný program plný tanca, hudby a divadelných predstavení, v podaní napríklad skupín historického šermu a tanca, ohňovej šou či sokoliarov. Neustále obohacujeme program o novinky a tak poskytujeme návštevníkom nové aktivity, ktoré často vyskúšajú a ďalej rozvíjajú. O koncerty takisto nie je núdza! Nudiť sa určite nebudete, práve naopak, veľa návštevníkov zháňa časovrat. Nájdete nielen zábavu a oddych, ale aj zaujímavé poznatky z vedy a techniky, histórie, filmu alebo literatúry.

Cítite sa na toto pristarí, či primladí? Chyba! Návštevníci sú síce najčastejšie vo veku 18-35 rokov, ale objavujú sa aj mladšie aj staršie generácie. Ak sa zaujímate o históriu, fantastiku, literatúru, hry, ste tu správne. V minulých ročníkoch sme privítali návštevníkov z rôznych oblastí Slovenska, z Českej republiky, Poľska a Maďarska, či dokonca aj zopár z Nemecka a Rakúska.

Fotky zo SlavConu 2017 si môžete pozrieť v našom facebookovom albume.