Guests

You'll find confirmed guests for SlavCon.

VIP

filmový sochár
Brian Muir je sochár ktorý sa pohybuje okolo filmov už 48 rokov. V posledných rokoch sa stal známym pretože bol zapojený do výroby Star Wars - A New Hope. Bol zodpovedný aj za výrobu Darth Vadera, brnenie Stormtrooperov, droida na Hviezde smrti, CZ3 a detaily na C3PO.

Local Heroes

redaktor
Majiteľ vydavateľstva Rogerbooks a šéfredaktor časopisu Jupiter. Držiteľ ceny slovenského fanúšikovškého hnutia Drak, ceny Prezidenta Česko-slovenského fandomu a spoludržiteľ ceny Ludvík. So spolupracovníkmi pripravil sériu antológií pre vydavateľstvo Artis Omnis.
vedec
Vedátor_sk je projekt, v ktorom sa snažíme priblížiť širokej verejnosti poznatky o vede, vesmíre, prírode a technológiách, od zabehnutých tém po horúce novinky. Fungujeme na https://www.facebook.com/vedator.svk/, https://www.instagram.com/vedator_sk/, https://vedator.space/ a taktiež v offline priestore formou prednášok. V skratke: snažíme sa, aby ľudia lepšie rozumeli svetu.
Miroslav Pech
(22.9. 1986)
Upozornil na sebe jako autor ironických a znepokojivých příběhů, v nichž načrtává pestrou paletu různých společenských outsiderů a sociopatů. Tuto fázi asi nejlépe dokumentují knihy Napíšu Pavle, Ohromně vtipná videa a Američané jedí kaktusy. Široký zájem čtenářů i médií zaznamenal tragikomický román o dospívání na maloměstě nazvaný Cobainovi žáci. Dále mu vyšla novela Otec u porodu.
V hororovém žánru debutoval knihou Mainstream, který řada recenzentů označila za extrémní a neváhali jej přirovnat k dílům autorů jako Jack Ketchum či Edward Lee.
Kratší práce publikuje Pech i časopisecky: Respekt, Nový Prostor, Pevnost, Reportér magazín, Howard, Tvar, Host, H_aluze, Protimluv, Salón Práva ad. Dvě z jeho povídek ve spolupráci s Jihočeským divadlem adaptoval Český rozhlas. S jeho prózami se měli možnost seznámit čtenáři z Polska, Slovinska, Španělska, Běloruska a Rakouska.
Makeup Artist
Simona Škvarková je certifikovaná vizážistka , venuje sa hlavne make-upu a podieľala sa sa na projektoch ako Miss Slovensko, Miss Záhoria, Eurovea Fashion week a na mnohých iných. Medzi jej záľuby patrí sfx líčenie (horor make-up).

Prednášajúci

Cosplayer, živnostník, doktorand
Celeby je nadšenec do cosplayu, bývalá organizátorka cosplay súťaží a programovej sekcie na festivaloch, príležitostná crafterka a milovníčka psíkov :) Momentálne pracuje v komiksovom a popkultúrnom obchode Nekonecno.sk (choďte si niečo kúpiť :D )
Karolína SDC Bratislava funguje ako klub od roku 1991. V klube sa tancuje Square dance, ktorého základná jednotka je štvorylka (4 páry) a Round dance, čo je tanec v pároch. V oboch prípadoch ide o tanec s nápovedou v angličtine na medzinárodne definované figúry, z čoho vyplýva, že tancovanie nie je obmedzené klubom, štátom alebo kontinentom. Z pohľadu fanúšika práce JJR Tolkiena, Square dance sa hodí na hobitiu veselicu a Round dance zasa na elfský bál.
občianske združenie
Umenie pre každého človeka.
Som špeciálna pedagogička s tvorivou dušou a vášňou pre kozmetiku. Od malička sú mojou slabosťou balzamy na pery a rúže od výmyslu sveta. Vo voľnom čase sa venujem výrobe náhrdelníkov a rôznych náramkov, ktorých vlastním na kilá no a, samozrejme, šťavnatých, voňavých, farebných balzamov na pery.
Filmový, seriálový a komiksový scenárista, režisér a spisovatel, absolvent oboru režie a produkce na filmové škole při Baťových ateliérech ve Zlíně. Rodilý a hrdý Brňák.
feministka
Zuzka sa venuje analýze televíznych seriálov a sústredí sa na tématiku zobrazenia žien a menšín (LGBT, hendikepovaní, deti).
Milovníčka kníh
Lili číta knihy, píše o knihách a miluje všetko okolo nich. Najviac Zaklínača.

We use cookies on our website to support technical features that enhance your user experience.

We also use analytics & advertising services. To opt-out click for more information.