Hostia

V tejto sekcii nájdete potvrdených účinkujúcich na SlavCone.

VIP

filmový sochár
Brian Muir je sochár ktorý sa pohybuje okolo filmov už 48 rokov. V posledných rokoch sa stal známym pretože bol zapojený do výroby Star Wars - A New Hope. Bol zodpovedný aj za výrobu Darth Vadera, brnenie Stormtrooperov, droida na Hviezde smrti, CZ3 a detaily na C3PO.

Local Heroes

redaktor
Martin “Roger“ Králik patrí medzi najvýznamnejšie osobnosti slovenskej fantastickej scény. Od vzniku prvého slovenského sci-fi časopisu, ktorý spoluzakladal, po charitatívnu antológiu ukrajinskej tvorby Fantastická Ukrajina, počas ktorých spoluprácoval na prvom slovenskom podcaste o fantastike Rádio Fantastika, prvá antológia poľskej fantastiky v našom jazyku Železný generál a séria antológií pre vydavateľstvo Artis Omnis Farby strachu, Dotyky budúcnosti a Čas hrdinov. V roku 2002 pod názvom Raketa spoluzakladal aj dnešnú Martinus Cenu Fantázie. Vlastní vydavateľstvo Rogerbooks, kde vydáva elektronický časopis Jupiter.
vedomostný kvíz
Kvízy ktoré otestujú vaše vedomosti.
vedec
Vedátor_sk je projekt, v ktorom sa snažíme priblížiť širokej verejnosti poznatky o vede, vesmíre, prírode a technológiách, od zabehnutých tém po horúce novinky. Fungujeme na https://www.facebook.com/vedator.svk/, https://www.instagram.com/vedator_sk/, https://vedator.space/ a taktiež v offline priestore formou prednášok. V skratke: snažíme sa, aby ľudia lepšie rozumeli svetu.
Miroslav Pech
(22.9. 1986)
Upozornil na sebe jako autor ironických a znepokojivých příběhů, v nichž načrtává pestrou paletu různých společenských outsiderů a sociopatů. Tuto fázi asi nejlépe dokumentují knihy Napíšu Pavle, Ohromně vtipná videa a Američané jedí kaktusy. Široký zájem čtenářů i médií zaznamenal tragikomický román o dospívání na maloměstě nazvaný Cobainovi žáci. Dále mu vyšla novela Otec u porodu.
V hororovém žánru debutoval knihou Mainstream, který řada recenzentů označila za extrémní a neváhali jej přirovnat k dílům autorů jako Jack Ketchum či Edward Lee.
Kratší práce publikuje Pech i časopisecky: Respekt, Nový Prostor, Pevnost, Reportér magazín, Howard, Tvar, Host, H_aluze, Protimluv, Salón Práva ad. Dvě z jeho povídek ve spolupráci s Jihočeským divadlem adaptoval Český rozhlas. S jeho prózami se měli možnost seznámit čtenáři z Polska, Slovinska, Španělska, Běloruska a Rakouska.
Makeup Artist
Simona Škvarková je certifikovaná vizážistka , venuje sa hlavne make-upu a podieľala sa sa na projektoch ako Miss Slovensko, Miss Záhoria, Eurovea Fashion week a na mnohých iných. Medzi jej záľuby patrí sfx líčenie (horor make-up).

Prednášajúci

Učitel
Ahoj, čo by som tak o sebe povedal... Hmm, tí, ktorí ma už poznajú, alebo mali česť navštíviť moje prednášky, vedia, že som už takpovediac súčasťou inventára Slavconu a svoje úsilie venujem predovšetkým prednáškam, foteniu, ale samozrejme nepohrdnem ani zaujímavou diskusiou, RPG alebo Larpom. Ak netrávim svoje voľné chvíľky vyššie spomínanými činnosťami, pracujem ako učiteľ na plný úväzok a venujem sa dejepisu a sociálnym vedám.

Od roku 2018 som rozšíril svoje angažovanie v Slavcone aj o organizačnú sféru takže ma môžete zastihnúť v sekcii História, ako aj Sci-fi, kde som taký malý pomocný škriatok.
Sme herný klub, ktorý funguje v Bratislave už viac nez 8rokov . Nie sme len predajňa, ale aj klub kde si môžete prísť zahrať rôzne hry .
U nás nájdete Scifi /Gothic /Fantazy /LotR a taktiež aj Historické hry ( 2 svetová .. Renesancia či starovek )
Náš klub nie je len o hraní, ale aj o modelárskom Hobby kde radi naučíme nováčikov namaľovať modely alebo zlepšiť techniku maľovania..
Som špeciálna pedagogička s tvorivou dušou a vášňou pre kozmetiku. Od malička sú mojou slabosťou balzamy na pery a rúže od výmyslu sveta. Vo voľnom čase sa venujem výrobe náhrdelníkov a rôznych náramkov, ktorých vlastním na kilá no a, samozrejme, šťavnatých, voňavých, farebných balzamov na pery.
Je fanúšikom fantasy, scifi, venuje sa bojovým umeniam, hraje počítačové aj spoločenské hry a číta. Na festivale má na starosti koordináciu programu.
Filmový, seriálový a komiksový scenárista, režisér a spisovatel, absolvent oboru režie a produkce na filmové škole při Baťových ateliérech ve Zlíně. Rodilý a hrdý Brňák.
jevištní osvětlovač
Zarostlý jak trpaslík ( a vysoký jakbysmet), trochu snílek, strašný žvanil a nadšenec do fiktivních světů.
Cosplayer, živnostník, doktorand
Celeby je nadšenec do cosplayu, bývalá organizátorka cosplay súťaží a programovej sekcie na festivaloch, príležitostná crafterka a milovníčka psíkov :) Momentálne pracuje v komiksovom a popkultúrnom obchode Nekonecno.sk (choďte si niečo kúpiť :D )
Karolína SDC Bratislava funguje ako klub od roku 1991. V klube sa tancuje Square dance, ktorého základná jednotka je štvorylka (4 páry) a Round dance, čo je tanec v pároch. V oboch prípadoch ide o tanec s nápovedou v angličtine na medzinárodne definované figúry, z čoho vyplýva, že tancovanie nie je obmedzené klubom, štátom alebo kontinentom. Z pohľadu fanúšika práce JJR Tolkiena, Square dance sa hodí na hobitiu veselicu a Round dance zasa na elfský bál.
Podnikateľ
Fanúšik Sci-Fi, Fantasy, RPG aj LARPov. V civilnom živote vyštudovaný doktor biochémie. Z primárneho výkumu sa neskôr presunul k aplikovanému a venoval sa monitoringu klinických skúšaní. Nazbierané skúseosti zužitkoval pri založení vlastnej firmy, ktorá sa špecializuje na realizáciu klinických štúdií pre medzinárodné farmaceutické firmy v oblasti Diabetológie a Porúch metabolizmu. Na vedu nikdy nezanevrel a venuje sa s nadšením jej popularizácii.
občianske združenie
Umenie pre každého človeka.
Podcasterka a autorka
Zuzka miluje televízne seriály a nikto sa jej neodvážil povedať, že to nie je vhodný koníček pre dospelého. O ženských postavách diskutuje v podcaste Blízko a zbesilo a queer tematike sa venuje vo webinároch Teplej vlny, ako aj v publikácii Príbehy o coming oute
Milovníčka kníh
Lili číta knihy, píše o knihách a miluje všetko okolo nich. Najviac Zaklínača.