Hostia 2020

V tejto sekcii nájdete potvrdených účinkujúcich na SlavCone.

VIP

Brian Muir
filmový sochár
Brian Muir je sochár ktorý sa pohybuje okolo filmov už 48 rokov. V posledných rokoch sa stal známym pretože bol zapojený do výroby Star Wars - A New Hope. Bol zodpovedný aj za výrobu Darth Vadera, brnenie Stormtrooperov, droida na Hviezde smrti, CZ3 a detaily na C3PO.

Local Heroes

Františka Vrbenská
spisovateľka a knihovníčka
Františka Vrbenská - “Veľká Dáma“ fandomu - je neoddeliteľnou súčasťou českých a slovenských festivalov. Jej láska ku knihám, ale aj povolanie knihovníčky ju priviedli na literárnu dráhu a odvtedy na nej ostala. Je držiteľkou ceny Karla Čapka "Mlok" za celoživotnú zásluhu o fantastiku. Bez nej a jej prednášok, ktoré sa venujú nielen fantastike, ale aj histórii, si už žiadny festival hádam nie je možné ani len predstaviť.
Juraj Červenák
spisovateľ
Juraj Červenák (1974) žije v Banskej Štiavnici a je jedným z najúspešnejších slovenských spisovateľov. Prvýkrát knižne publikoval v roku 1993, od roku 2005 je profesionálnym spisovateľom. Napísal vyše tri desiatky románov, najmä v žánri historickej fantasy z čias starých Slovanov (série Černokňažník/Čierny Rogan , Bohatier, Bivoj), z doby bronzovej (Sekera z bronzu, rúno zo zlata), ale aj epickú historicko-dobrodružnú sériu o protitureckých vojnách Dobrodružstvá kapitána Báthoryho.
Tibor Pusch
hrnčiar, "slovenský viking"
Tibor, známy tiež ako Slovenský Viking, sa venuje umeleckému hrnčiarstvu. Svoju lásku ku keramike zdedil po rodičoch, ktorí sa tiež venovali hrnčiarstvu a viedli ho k výrobe keramiky odmalička.
Tereza Barvíková
spisovateľka
Tereza má magisterský titul z odboru Geológia. V mladosti cvičila taekwondo. Okrem písania rada fotí a neustále vymýšľa niečo kreatívneho.
Rozumbrady - vedomostný kvíz
vedomostný kvíz
Kvízy ktoré otestujú vaše vedomosti.
Peter Pavlík
strihač trailerov, filmový publicista
Pracuje vo filmovom – televíznom priemysle ako strihač trailerov v televízii Markíza. Jeho prácu je možné vidieť aj v rôznych kampaniach na kinoprodukciu. Momentálne pracuje na celovečernom dokumente Králové videa. Pozerá, čo mu príde pod ruku (od nemých filmov až po súčasné trháky) a číta filmovú a odbornú literatúru. So svojimi znalosťami v oblasti filmu sa delí v podobe rôznych článkov na stránkach Kinema a Filmkult s odporúčaniami na filmy. Do povedomia ľudí sa dostal vďaka filmovým kvízom, ktoré organizuje najčastejšie v Bratislave, ale aj mimo nej.
Peter "Zahartof" Kolesík
odborný konzultant
Budúcnosť nebude ružová ...ale rozhodne menej ako je humor nášho pravidelného hosťa Peta Kolesíka aka Zahartofa, s ktorým sa pozrieme nielen na planétu Arrakis, zvanú tiež Duna... Už to bude viac ako 11 rokov, čo prednáša na rôznych conoch, podujatiach, show, ale i na školách, ba dokonca ani Univerzita tretieho veku nie je preňho neznámy pojem. Vyštudovaného historika baví hlavne Warhammer 40 000, japonská animovaná kinematografia, čierny humor a, samozrejme, rôzne zaujímavé historické témy. Popri tom sa snaží i venovať písaniu krátkych poviedok alebo grafike.
Miroslav Pech
Miroslav Pech (22.9. 1986) Upozornil na sebe jako autor ironických a znepokojivých příběhů, v nichž načrtává pestrou paletu různých společenských outsiderů a sociopatů. Tuto fázi asi nejlépe dokumentují knihy Napíšu Pavle, Ohromně vtipná videa a Američané jedí kaktusy. Široký zájem čtenářů i médií zaznamenal tragikomický román o dospívání na maloměstě nazvaný Cobainovi žáci. Dále mu vyšla novela Otec u porodu. V hororovém žánru debutoval knihou Mainstream, který řada recenzentů označila za extrémní a neváhali jej přirovnat k dílům autorů jako Jack Ketchum či Edward Lee. Kratší práce publikuje Pech i časopisecky: Respekt, Nový Prostor, Pevnost, Reportér magazín, Howard, Tvar, Host, H_aluze, Protimluv, Salón Práva ad. Dvě z jeho povídek ve spolupráci s Jihočeským divadlem adaptoval Český rozhlas. S jeho prózami se měli možnost seznámit čtenáři z Polska, Slovinska, Španělska, Běloruska a Rakouska.
Martin "Roger" Králik
redaktor
Majiteľ vydavateľstva Rogerbooks a šéfredaktor časopisu Jupiter. Držiteľ ceny slovenského fanúšikovškého hnutia Drak, ceny Prezidenta Česko-slovenského fandomu a spoludržiteľ ceny Ludvík. So spolupracovníkmi pripravil sériu antológií pre vydavateľstvo Artis Omnis.
Mark E. Pocha
spisovateľ
Neblaho známy autor literárnych krvákov, nositeľ medzinárodnej ceny Encouragement Award a Charles Manson domácej umeleckej scény. Vo svojich exaltovaných vystúpeniach spája formát prednášky o horore s voľnou zábavou a happeningom. Na Slavcon príde besedovať o knižnej novinke ONI (Vyd. Carcosa, marec 2019). A možno bude aj ľudská stonožka...
Lukáš Konečný (Vedator_sk)
vedec
Vedátor_sk je projekt, v ktorom sa snažíme priblížiť širokej verejnosti poznatky o vede, vesmíre, prírode a technológiách, od zabehnutých tém po horúce novinky. Fungujeme na https://www.facebook.com/vedator.svk/, https://www.instagram.com/vedator_sk/, https://vedator.space/ a taktiež v offline priestore formou prednášok. V skratke: snažíme sa, aby ľudia lepšie rozumeli svetu.
Lívia Hlavačková
lekárka, spisovateľka
Autorka fantasy a lekárka v klinickom výskume liekov. Na conoch je známa najmä (občas trochu morbídnymi) prednáškami s medicínskou tématikou.
Kristina Haidingerová
spisovatelka, editorka
Organizátorka HorrorConu a editorka jeho knižní řady, autorka románů Richardovy živé hračky, Ti nepohřbení a Děti Raumy
František Vaculík
Režisér
Měl rád fantasy a hororové filmy, tak je v pubertě začal sám točit. Později se dostal k projetu "Pionýři hororu", v rámci kterého natočil své krátké horory "Hodinový manžel" a "Neotvírej!".
Kristína "Isi" Kureková
larperka

Prednášajúci

Zuzka "Namu" Jakúbková
feministka
Zuzka sa venuje analýze televíznych seriálov a sústredí sa na tématiku zobrazenia žien a menšín (LGBT, hendikepovaní, deti).
Vydavateľstvo "Hydra" Hydra
Jediné žánrové vydavateľstvo na Slovensku zamerané na domácu fantastiku.
Simona "Annomissart" Škvarková
Makeup Artist
Som certifikovaná vizážistka Venujem sa hlavne make-upu Ale medzi moje záľuby patrí sfx líčenie (horor make-up)
Roman "Doktor" Hruška
Milovník dobrého jídla (je to vidět), dobrého pití (to už vidět není) a dobré zábavy. Pořadatel brněnského Fénixconu a přednášející na dalších conech (např. Trpaslícon, Slavcon, Parcon, Whocon). Jsem nadšený čtenář, a když se mi nějaká knížka zalíbí, nerozlišuji, jaký je to žánr. Chcete vědět víc? Tak si mě prostě někde najděte a pokácejte se mnou.
PUI "Erunia" - PUI
Umelec
Ručne vyrábané šperky a doplnky z korálikov rôznych tvarov. Vyrobené na Slovensku.
Petrana Dubeňová
Som špeciálna pedagogička s tvorivou dušou a vášňou pre kozmetiku. Od malička sú mojou slabosťou balzamy na pery a rúže od výmyslu sveta. Vo voľnom čase sa venujem výrobe náhrdelníkov a rôznych náramkov, ktorých vlastním na kilá no a, samozrejme, šťavnatých, voňavých, farebných balzamov na pery.
Petr Boček
Autor a spoluautor více než 200 hororových povídek, autor novely Hrobořadí a románu Mízožravci, black-humorista a archivář v jedné osobě.
OZ UMČO
občianske združenie
Umenie pre každého človeka.
Ondrej Jariabka
Machine Learning developer
Fanúšik fantasy a sci-fi. Od malička bola moja vysnívaná práca programátor. Svoj prvý počítačový program som napísal ako 12 ročný. Študoval som na fakulte matematiky fyziky a informatiky - strojové učenie a umelú inteligenciu a počas školy som mal prsty v rôznych AI projektoch. Momentálne pracujem ako Machine Learning developer.
Multiverzum
Multiverzum je popkultúrny online magazín.
Michal "Ardaran" Mudrik
Archeológ, Študent
Fanúšik fantastiky a sci-fi, seriálov, filmov, kníh a LARP-ov, ktoré si nielen zahrá, ale aj zorganizuje. Poslaním, obživou a záľubou je archeológia primárne zameraná na vojenstvo, ale ďalšie zaujímavé témy a otázky
Michaela Zamari
spisovateľka beletrie pre ženy
Michaela Zamari miluje písanie, odkedy sa naučila písať. Na konte má už niekoľko kníh. Jej najnovšia je Osud nevyjednáva.
Martina "Lili" Urbanová
Milovníčka kníh
Lili číta knihy, píše o knihách a miluje všetko okolo nich. Najviac Zaklínača.
Mária "Hacret" Bednárová
Záchranár
Nadšenkyňa japonskej kultúry a remesiel všetkého druhu. Rada sa o túto vášeň delím.
Karolina SDC
Karolína SDC Bratislava funguje ako klub od roku 1991. V klube sa tancuje Square dance, ktorého základná jednotka je štvorylka (4 páry) a Round dance, čo je tanec v pároch. V oboch prípadoch ide o tanec s nápovedou v angličtine na medzinárodne definované figúry, z čoho vyplýva, že tancovanie nie je obmedzené klubom, štátom alebo kontinentom. Z pohľadu fanúšika práce JJR Tolkiena, Square dance sa hodí na hobitiu veselicu a Round dance zasa na elfský bál.
Josef "choze " Blažek
Filmový, seriálový a komiksový scenárista, režisér a spisovatel, absolvent oboru režie a produkce na filmové škole při Baťových ateliérech ve Zlíně. Rodilý a hrdý Brňák.
Jana "Leiloria" Srnková
Doktorandka pomocných vied historických a nadšenec do starých písomností a nápisov. Vo voľnom čase sa venuje výrobe pergamenu.
Ivica Ďuricová
spisovateľka, copywritterka
Ivica Ďuricová je slovenská copywriterka a autorka niekoľkých kníh. Najnovšou je Cudzinec z papiera.
Eva "Mirach" Zahradníková
botanička
Botanička, ktorá sa rada delí o fascinujúce poznatky zo sveta rastlín nielen so študentami. Venuje sa historickému šermu, miluje Tolkienov svet a občas napíše aj niečo vlastné.
Dominik "cadmir" Grék
chemik
Kto som? Niekto, kto má rád chémiu, šitie a vyrábanie vecí z kože, japonský a taliansky šerm a dobré pivo.
Diamond Fairy
Diamond Fairy je predstaviteľkou štýlu neo-burlesque, ktorá vo svojich energických vystúpeniach kombinuje prvky klasického kabaretu s hororom, groteskou a freak-show. Jej bláznivé vystúpenia zažili navštevníci nie len na Slovensku, ale aj v Čechách, Rakúsku, Nemecku a Fínsku. Diamond je spoluzakladateľkou značky Tease Avenue, pod ktorou vedie burlesque kurzy a workshopy a tým pomáha ženám sa za svoje pravé ja nehanbiť a práve naopak, milovať sa za to, aké skutočne sú.
Denise Charbo
Denise Charbó sa od roku 2008 venuje brušnému tancu, kedy začínala ako členka Rustiqua Bellydance Company pochádzajúcej z Bratislavy. Denise sa už v tomto skorom období začala zúčastňovať rôznych kultúrnych podujatí na Slovensku, no najmä medzinárodných festivalov v štýle tribal fusion bellydance vyskytujúcich sa naprieč celou Európou. Na týchto početných podujatiach Denise Charbó nielen vystupovala na pódiu so skupinou Rustiqua, ale aj učila rôzne tematicky zamerané workshopy, ktoré čoskoro zaznamenali úspechy v širšej komunite tanečníc a u priaznivcov tohto štýlu.
Denisa "DNA" Kancírová
Autorka, šéfredaktorka Abdonu, vydavateľka v Art Floyd.
Baja Dolce
spisovateľka beletrie pre ženy
Baja Dolce je slovenská autorka, ktorá debutovala s romantickou trilógiou Placebo. Písanie jej vášeň.
Cosplayer, organizátor
Celeby je nadšenec do cosplayu, organizátorka cosplay súťaží a programovej sekcie na festivaloch, príležitostná crafterka a milovníčka psíkov :)
Zuzana "Zangadora" Hloušková
editorka, sociální pracovnice
Autorka sci-fi a fantasy (Volavky, Čtyři klíče), redaktorka, recenzentka, editorka sbírek v žánru re-pre (Odpor je zbytečný, My jsme vám to říkali) a spolueditorka projektu Lehké fantazijno (4 svazky antologie českých a slovenských autorek s názvem Žena se lvem, Žena se sovou, Žena s drakem, Žena s labutí), zakladatelka Nakladatelství Fortna.
Veronika "Rony" Nuss
Hrdá Bystrohlavčanka, šperkárka z planéty Zem, nadšená pre všetko DIY a handmade. Hlavný workshopoholic a kontakt pre Artist Alley.
Veronika "Kaze" Búcsiová
Veronika študuje IT a vo voľnom čase je obrovsky PotterHead a Trekkie. Má rada všetky knihy, filmy a hudbu. Rada varí a čaká kedy jej príde stratený list z Rokfortu alebo príde Gandalf a zoberie ju na dobrodružstvo. Srdcom cestovateľ, peňažne študent
Silvia "Sisi" Zeumerová
Silvia má na SlavCon-e na starosti literárnu súťaž a editorskú výzvu. Ak ju chcete literárne zaujať stavte na stručný a/alebo úderný text. Inak píše, tancuje, háčkuje, občas brnká na harfe a rada recituje.
Pavol "melkor" Červeniak
Tvor
Ilustrátor, grafik, spoluzakladateľ OZ UMČO, komixový a popkultúrny nadšenec, moderný čarodej a prokrastinátor
Jan Hloušek
Člen veselé partičky při Nakladatelství Fortna a spoluautor divadelních skečů. Vedle divadla se věnuje tvorbě povídek v žánru re-pre (real prediction).
Haylin cosplay
Umelec v oblasti návrhov spoločenských a svadobných šiat a ich doplnkov s dôrazom na zákazkové šitie, skúsenosti s tvorbu divadelných kostýmov. Lektor pre základné kurzy šitia: Fajná Dilna Ostrava.
Elendilka
Veselá slečna, čarodejnica a scifistka. SlavCony navštevuje od samého začiatku; pýši sa tým, že nevynechala ani jeden. V roku 2011 sa pridala do organizačného tímu s líniou Underground, od ročníka 2012 však využila SlavCon pre svoj doteraz najväčší diabolský plán - Víkend na Rokforte.