Guests

You'll find confirmed guests for SlavCon.

VIP

Herec
Finn Jones je britsk├Ż herec, ktor├ęho ste mohli vidie┼ą napr├şklad v Hre o Tr├│ny alebo Marvelov├Żch seri├íloch Iron Fist a Defenders. Po ├║spechu na HBO sa stal jedn├Żm z hlavn├Żch seri├ílov├Żch hrdinov Marvel Cinematic Universe ako Danny Rand v seri├íloch Iron Fist, The Defenders a Luke Cage.
Spisovate─ż
Autora kni┼żnej s├ęrie 'Bratstvo krve' fan├║┼íikom postapo, scifi ─Źi fantasy svetov netreba predstavova┼ą. Franti┼íek Kotleta je zn├ímy pseudonym ─Źesk├ęho autora, ktor├ęho bestsellery sa vyzna─Źuj├║ origin├ílnymi hl├í┼íkami a absenciou nudy. Dok├í┼że rovnako nap├şnavo p├şsa┼ą o bojoch medzi up├şrmi a mimozem┼í┼ąanmi, ako o futuristickom svete ─Źi mytol├│gii.

Local Heroes

Spisovate─ż
Juraj ─îerven├ík (1974) je slovensk├Ż spisovate─ż fantasy a historick├Żch pr├şbehov. Nap├şsal vy┼íe tri desiatky rom├ínov, najm├Ą z ─Źias star├Żch Slovanov (─îernok┼ła┼żn├şk, Bohatier, Bivoj) a protitureck├Żch vojen (Dobrodru┼żstv├í kapit├ína B├íthoryho). V kni┼żnej s├ęrii Kapit├ín Stein a not├ír Barbari─Ź vystaval tradi─Źn├║ detekt├şvku v historick├Żch kulis├ích. Z├şskal viacero ┼ż├ínrov├Żch ocenen├ş a jeho knihy pravidelne vych├ídzaj├║ v sloven─Źine a ─Źe┼ítine, publikoval aj v po─ż┼ítine, ru┼ítine ─Źi angli─Źtine.
Ilustrátor
Michal Ivan je zn├ímy ilustr├ítor a dizajn├ęr. Od roku 2003 p├┤sob├ş v hernom priemysle, spolupracoval na mno┼żstve projektov pre firmy ako Riot Games, Blizzard, alebo Ubisoft. Vo vo─żnom ─Źase rob├ş ilustr├ície pre stolov├ę hry, knihy a comics. Vo svojom unik├ítnom workshope v├ím pribl├ş┼żi, ako sa tvor├ş n├ívrh na postavu.
Spisovate─żka
─îesk├í autorka fantasy, a v├Żherky┼ła mnoh├Żch liter├írnych s├║┼ąa┼ż├ş.┬áKrist├Żna┬áSn─Ťgo┼łov├í┬ázbiera ocenenia takmer v┼íade kde sa jej poviedky ─Źi novely publikuj├║.┬áKrist├Żna┬áje s├║┼ąa┼żiv├Ż typ, ktor├Ż ob─żubuje hry -┬ádoskovky┬áalebo star┼íie PC hry, a vie sa r├Żchlo stoto┼żni┼ą s publikom.┬á
Lek├írka, spisovate─żka
Autorka fantasy a lek├írka v klinickom v├Żskume liekov. Na conoch je zn├íma najm├Ą (ob─Źas trochu morb├şdnymi) predn├í┼íkami s medic├şnskou t├ęmatikou.
striha─Ź trailerov, filmov├Ż publicista
Pracuje vo filmovom ÔÇô telev├şznom priemysle ako striha─Ź trailerov v telev├şzii Mark├şza. Jeho pr├ícu je okrem telev├şzie mo┼żn├ę vidie┼ą aj v r├┤znych kinokampaniach alebo v oce┼łovanom dokumente Kr├ílov├ę videa. Pozer├í, ─Źo mu pr├şde pod ruku (od nem├Żch filmov a┼ż po s├║─Źasn├ę trh├íky) a ─Ź├şta filmov├║ a odborn├║ literat├║ru. So svojimi znalos┼ąami v oblasti filmu sa del├ş v podobe r├┤znych ─Źl├ínkov na str├ínke Kinema.sk. Do povedomia ─żud├ş sa dostal v─Ćaka filmov├Żm kv├şzom, ktor├ę organizuje naj─Źastej┼íie v Bratislave, ale aj mimo nej.
IT podnikate─ż
Vo vo─żnom ─Źase nad┼íenec do vedy a ve─żk├Żch t├ęm, ktor├Żm na┼ía spolo─Źnos┼ą ─Źel├ş. Nem├í ve─żk├║ d├┤veru v glob├ílnu skromnos┼ą ┼ít├ítov, ─żud├ş, firiem, ─Źi in┼ítit├║cii, a preto sa rozhodol spracova┼ą t├ęmu mo┼żn├Żch technologick├Żch rie┼íen├ş klimatickej kr├şzy.
Grafi─Źka, Cosplayerka
Cosplayerka poch├ídzaj├║ca z ─îeska. M├í vo svojom reperto├íri cosplaye ako Wonder Woman, Yennefer ─Źi viacero post├ív z jednej z najo─Źak├ívanej┼í├şch hier roka 2020 ÔÇô Cyberpunk 2077. Pracuje ako grafi─Źka v CD Projekt Red.
Makeup Artist
Simona ┼ákvarkov├í je certifikovan├í viz├í┼żistka , venuje sa hlavne make-upu a podie─żala sa sa na projektoch ako Miss Slovensko, Miss Z├íhoria, Eurovea Fashion week a┬ána mnoh├Żch in├Żch. Medzi jej z├í─żuby patr├ş sfx l├ş─Źenie (horor make-up).
doktorand religionistiky
Michal Puchovsk├Ż p├┤sob├ş ako doktorand na ├Üstave religionistiky na Filozofickej Fakulte Masarykovej univerzite v Brne. Venuje sa ┼ít├║diu modern├ęho pohanstva a ┼ípecializuje sa na sk├║manie pohanskej hudby zo sociologickej a muzikologickej perspekt├şvy. V ┼íir┼íej perspekt├şve sa venuje ┼ít├║diu miesta n├íbo┼żenstva v modernej slovenskej a ─Źeskej spolo─Źnosti. Okrajovo tu a tam utr├║si nejak├Ż text ─Źi predn├í┼íku o popul├írnej kult├║re (g├Ż─Ź, ┼żensk├ę rom├íny) alebo o heavy metale
Denise Charb├│ je tane─Źnica z Bratislavy, ktor├í sa venuje tribal fusion ┼ít├Żlu bru┼ín├ęho tanca od roku 2006. V r├ímci jej Bhumika Dance School u─Ź├ş pravideln├ę kurzy ─Źi workshopy tribal fusion belly dance, FCBD Style / ATS, ktor├ę u─Ź├ş aj v zahrani─Ź├ş. Organizuje hudobno-tane─Źn├ę ve─Źery, tzv. hafly ako aj medzin├írodn├Ż fusion belly dance festival ~ Bhumika Tribal Fest. Viac o Denise sa dozviete na www.denisecharbo.com / IG @denisecharbo / FB @denisecharboo
Hobby umelec, DIY, Crafts
Celeby sa okrem cosplayu venuje aj vytv├íraniu men┼í├şch ─Źi v├Ą─Ź┼í├şch v├Żrobkov z anime, mangy, filmov, seri├ílov a fandomu v┼íeobecne. Pracuje hlavne s l├ítkov├Żmi materi├ílmi ako je flys, pls┼ą, bavlna, ale ob─Źas vyrob├ş aj ─Źosi z plastu ─Źi kovu.
scen├ír-v├Żprava-divadlo-film
realizujeme projekty na sc├ęnickej a audiovizu├ílnej platforme

Prednášajúci

V├şkend na Rokfort vznikla na SlavCone v roku 2012. Zdru┼żuje v┼íetk├Żch potter├íkov a umo┼ż┼łuje fan├║┼íikom Harryho Pottera prenies┼ą sa po─Źas SlavConu medzi hradby Rokfortu.

We use cookies on our website to support technical features that enhance your user experience.

We also use analytics & advertising services. To opt-out click for more information.