Hostia

V tejto sekcii nájdete potvrdených účinkujúcich na SlavCone.

VIP

Herec
Finn Jones je britský herec, ktorého ste mohli vidieť napríklad v Hre o Tróny alebo Marvelových seriáloch Iron Fist a Defenders. Po úspechu na HBO sa stal jedným z hlavných seriálových hrdinov Marvel Cinematic Universe ako Danny Rand v seriáloch Iron Fist, The Defenders a Luke Cage.

Local Heroes

Spisovateľ
Juraj Červenák (1974) je slovenský spisovateľ fantasy a historických príbehov. Napísal vyše tri desiatky románov, najmä z čias starých Slovanov (Černokňažník, Bohatier, Bivoj) a protitureckých vojen (Dobrodružstvá kapitána Báthoryho). V knižnej sérii Kapitán Stein a notár Barbarič vystaval tradičnú detektívku v historických kulisách. Získal viacero žánrových ocenení a jeho knihy pravidelne vychádzajú v slovenčine a češtine, publikoval aj v poľštine, ruštine či angličtine.
Ilustrátor
Michal Ivan je známy ilustrátor a dizajnér. Od roku 2003 pôsobí v hernom priemysle, spolupracoval na množstve projektov pre firmy ako Riot Games, Blizzard, alebo Ubisoft. Vo voľnom čase robí ilustrácie pre stolové hry, knihy a komiksy.
Spisovateľ
Autora knižnej série 'Bratstvo krve' fanúšikom postapo, scifi či fantasy svetov netreba predstavovať. František Kotleta je známy pseudonym českého autora, ktorého bestsellery sa vyznačujú originálnymi hláškami a absenciou nudy. Dokáže rovnako napínavo písať o bojoch medzi upírmi a mimozemšťanmi, ako o futuristickom svete či mytológii.
Spisovateľka
Česká autorka fantasy, a výherkyňa mnohých literárnych súťaží. Kristýna Sněgoňová zbiera ocenenia takmer všade kde sa jej poviedky či novely publikujú. Kristýna je súťaživý typ, ktorý obľubuje hry - doskovky alebo staršie PC hry, a vie sa rýchlo stotožniť s publikom. 
Lekárka, spisovateľka
Autorka fantasy a lekárka v klinickom výskume liekov. Na conoch je známa najmä (občas trochu morbídnymi) prednáškami s medicínskou tématikou.
strihač trailerov, režisér, filmový publicista
Pracuje vo filmovom – televíznom priemysle ako strihač trailerov v televízii Markíza. Jeho prácu je okrem televízie možné vidieť aj v rôznych kinokampaniach alebo v oceňovanom dokumente Králové videa. Pozerá, čo mu príde pod ruku (od nemých filmov až po súčasné trháky) a číta filmovú a odbornú literatúru. So svojimi znalosťami v oblasti filmu sa delí v podobe rôznych článkov na stránke Kinema.sk. Do povedomia ľudí sa dostal vďaka filmovým kvízom, ktoré organizuje najčastejšie v Bratislave, ale aj mimo nej. Od roku 2021 pôsobí aj ako režisér nezávislých filmov (napr. 7829 km Wu-chanu, OUCA-(NE)SKUTOčNí PRíBECH)
tanečnica, lektorka, choreografka
Tanečnica, lektorka, choreografka a zakladateľka Bhumika Dance School pochádzajúca z Bratislavy. Brušnému tancu sa venuje od roku 2006 odkedy sa zúčastnila rôznych väčších či menších kultúrnych podujatí na Slovensku. Zažiarila na pódiách v rôznych kútoch Európy, ale napríklad aj v Las Vegas, v Izreali, či v Indii. Okrem účinkovania má Denise bohaté skúsenosti aj s výukou pravidelných kurzov či workshopov tribal fusion belly dance, indian fusion belly dance a FCBD Style, ktoré vedie vo svojej tanečnej škole Bhumika Dance School, rovnako ako na rôznych podujatiach a festivaloch u nás aj v zahraničí.
IT podnikateľ
Vo voľnom čase nadšenec do vedy a veľkých tém, ktorým naša spoločnosť čelí. Nemá veľkú dôveru v globálnu skromnosť štátov, ľudí, firiem, či inštitúcii, a preto sa rozhodol spracovať tému možných technologických riešení klimatickej krízy.
Grafička, Cosplayerka
Cosplayerka pochádzajúca z Česka. Má vo svojom repertoári cosplaye ako Wonder Woman, Yennefer či viacero postáv z jednej z najočakávanejších hier roka 2020 – Cyberpunk 2077. Pracuje ako grafička v CD Projekt Red.
Makeup Artist
Simona Škvarková je certifikovaná vizážistka , venuje sa hlavne make-upu a podieľala sa sa na projektoch ako Miss Slovensko, Miss Záhoria, Eurovea Fashion week a na mnohých iných. Medzi jej záľuby patrí sfx líčenie (horor make-up).
doktorand religionistiky
Michal Puchovský pôsobí ako doktorand na Ústave religionistiky na Filozofickej Fakulte Masarykovej univerzite v Brne. Venuje sa štúdiu moderného pohanstva a špecializuje sa na skúmanie pohanskej hudby zo sociologickej a muzikologickej perspektívy. V širšej perspektíve sa venuje štúdiu miesta náboženstva v modernej slovenskej a českej spoločnosti. Okrajovo tu a tam utrúsi nejaký text či prednášku o populárnej kultúre (gýč, ženské romány) alebo o heavy metale
Hobby umelec, DIY, Crafts
Celeby sa okrem cosplayu venuje aj vytváraniu menších či väčších výrobkov z anime, mangy, filmov, seriálov a fandomu všeobecne. Pracuje hlavne s látkovými materiálmi ako je flys, plsť, bavlna, ale občas vyrobí aj čosi z plastu či kovu.
scenár-výprava-divadlo-film
realizujeme projekty na scénickej a audiovizuálnej platforme

Prednášajúci

Jedna z iniciátorov myšlienky spraviť si vlastný festival, člen OZ Spoločenstvo Tolkiena, dlhoročná scifistka, fantasistka a literárny nadšenec. Na SlavCone pracuje od jeho úplného začiatku a prešla si rôznymi pozíciami. Momentálne zastáva pozíciu zástupca hlavného organizátora.
Učitel
Ahoj, čo by som tak o sebe povedal... Hmm, tí, ktorí ma už poznajú, alebo mali česť navštíviť moje prednášky, vedia, že som už takpovediac súčasťou inventára Slavconu a svoje úsilie venujem predovšetkým prednáškam, foteniu, ale samozrejme nepohrdnem ani zaujímavou diskusiou, RPG alebo Larpom. Ak netrávim svoje voľné chvíľky vyššie spomínanými činnosťami, pracujem ako učiteľ na plný úväzok a venujem sa dejepisu a sociálnym vedám.

Od roku 2018 som rozšíril svoje angažovanie v Slavcone aj o organizačnú sféru takže ma môžete zastihnúť v sekcii História, ako aj Sci-fi, kde som taký malý pomocný škriatok.
Víkend na Rokforte vznikol na SlavCone v roku 2012. Združuje všetkých Potterákov a umožňuje fanúšikom Harryho Pottera preniesť sa počas SlavConu medzi hradby Rokfortu.
Je fanúšikom fantasy, scifi, venuje sa bojovým umeniam, hraje počítačové aj spoločenské hry a číta. Na festivale má na starosti koordináciu programu.
dátová analytička
Vedúca Víkendu na Rokfortu. Nekonečný Potterhead. Presťahovala sa do Londýna, aby stretla hercov HP. Momentálne žije v Kodani.