Program

V tejto sekcii nájdete anotácie k prednáškam a príspevkom do programu.
Organizátori si vyhradzujú právo na zmeny v programe!
Prehľad programu aj vo verzii na tlač nájdeš tu.

program-piatokprogram-sobotaprogram-nedela

Underground - Prednáška - piatok 20:00 (1 hod. 30 min.) -
Millennium Falcon

Superhrdinovia denne čelia traume. Koľko z ich charakteru sú symptómy komplexnej traumy?
Najprv definujeme rôzne typy traumy a ako ovplyvňujú psychiku človeka. Potom sa pozrieme na Ironmana, Batmana a Supermana.

Underground - Súťaž - piatok 20:00 (2 hod.) -
Nautilus
Bude vás čakať viac ako 50 otázok z oblastí programových línií festivalu SlavCon. Budú vás čakať aj bonusové otázky. Veľkosti tímov a prebeh kvízu sa dozviete hneď na úvode.
Underground - Prednáška - piatok 21:00 (50 min.) -
Čierna perla
Každého pri pojme Found Footage horror napadne Záhada Blair Witch, no to je len malá ochutnávka toho, čo ponúka tento žáner. Ide o veľmi pestrý, dynamický a hlavne desivý žáner s viacerými tvárami, s ktorými ťa postupne zoznámim.
Underground - Prednáška - sobota 10:00 (1 hod. 30 min.) -
TARDIS

Rady, tipy a skúsenosti nazbierané nielen samoštúdiom o prednášaní, ale najmä prednášaním (>15 rokov) v slovenčine, v angličtine, na konferenciách, na conoch, firemných akciách, naživo, online, hybridne, pre mini publikum a aj veľkú, napratanú sálu, a dokonca aj na TEDx konferencii.

Underground, Workshopy - Workshop - sobota 10:00 (1 hod. 30 min.) -
Millennium Falcon
Vytvorte si vlastné komiksové postavičky spoločne s lektorom Dávidom Marcinom. Počas workshopu si vyskúšate rôzne kreatívne metódy tvorby komiksových postáv a širokú škálu výtvarných materiálov. Komiksový workshop je určený pre deti a mládež. Kapacita je obmedzená na 10 miest, prihláste sa formulárom alebo priamo na mieste v našom stánku
Underground - Prednáška - sobota 10:30 (1 hod.) -
Čierna perla

Začínajúcemu nadšencovi japonskej popkultúry môže byť menej jasné, ako sa zorientovať v rôznych anime a neskôr i manga sériách. Ktoré stoja za to a ktoré patria k takpovediac povinným jazdám, ktoré jednoducho chcete a potrebujete absolvovať?

Underground - Prednáška - sobota 13:00 (1 hod.) -
Čierna perla

Cestovanie vesmírom je súčasťou každého komiksového vydavateľstva. Niekedy je to uletené dobrodružstvo, ale niekedy ide o život. Náš sprievodca vám ukáže všetko zaujímavé a postará sa, aby ste sa nestratili.

Underground, Workshopy - Workshop - sobota 16:00 (1 hod. 30 min.) -
Millennium Falcon
Vytvorte si vlastný krátky komiks spoločne s lektorom Dávidom Marcinom. Počas workshopu si vyskúšate rôzne kreatívne metódy tvorby komiksov a širokú škálu výtvarných materiálov. Komiksový workshop je určený pre mládež a dospelých. Kapacita je obmedzená na 10 miest, prihláste sa preto dopredu.
Literárna línia, Underground - Prednáška, Vystúpenie - sobota 20:00 (2 hod.) -
Nautilus
Vystúpenie Xenomorph a Saraswati's Twerkaba Standupy Mená ako Martin Hatala , Vlado Mikuláš , Michal Laurinec , Veronika Blahová alebo Peter Šlesár vám ukážu že svet sa dá brat z humorom. Vyhodnotenie Tolkien kvízu a Ohňová show
Underground, Sprievodný program - Vystúpenie, Iné - sobota 21:00 (1 hod.) -
Nautilus

Burácajúcu salvu humoru vám predvedú komici ktorým slová ako vtipné alebo slušné ... vôbec nič nehovoria.  Mená ako Martin Hatala , Vlado Mikuláš , Michal Laurinec , Veronika Blahová alebo Peter Šlesár vám ukážu že svet sa dá brat z humorom. 

Underground - Prednáška - nedeľa 10:00 (1 hod. 30 min.) -
Santa Maria

Nemusíte byť princezná na to, aby ste sa mohli poprechádzať po hrade z Fantaghiró. Čo tak navštíviť mesto z diela Attack on Titan s rodinou? Alebo chcete skôr nasať atmosféru romantického Naboo?

Underground, Workshopy - Workshop - nedeľa 12:00 (50 min.) -
Millennium Falcon
Kreslíš postavy z hlavy aj z referencií a stále sa ti nedarí vytvoriť dynamické pózy? Nedarí sa ti vytvoriť ilúziu pohybu v kresbe a tvoje bojujúce postavy sú stále strnulé a nudné? Na mojom workshope si spoločne prejdeme rôzne prístupy a princípy ako efektívne vytvoriť dynamický pohyb pre vaše charaktery. Naučíme sa, ako si vybrať ten správny moment a ako sa dá pracovať s fotoreferenciou tak, aby ste zvýraznili pohyb postavy. Najdôležitejšie však bude to, že si ukážeme rôzne cvičenia a povieme si o prístupoch rozličných autorov tak, aby ste doma mohli ďalej cvičiť a vytvárať dynamickejšie postavy nielen vo vašich komiksoch a ilustráciách. Kapacita je obmedzená na 10 miest, prihláste sa preto dopredu.